Wentylacja Rekuperacja Podolszyn gm Raszyn

OPIS WYKONANYCH PRAC

Nasza firma, Link Rekuperacja, miała przyjemność zrealizować instalację wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła w pierwszym z sześciu budynków dwulokalowych na osiedlu domów bliźniaczych. Wszystkie budynki składają się z dwóch kondygnacji oraz nieużytkowego strychu. Montaż rekuperatora został zaplanowany na późniejszy termin, dokładnie na tym strychu. Czerpnia i wyrzutnia zostały precyzyjnie wyprowadzone do podbitki dachu, gdzie zostaną wykończone eleganckimi kratkami w kolorze podbitki.

Nasz zespół zastosował technologię rozdzielaczową przy projektowaniu instalacji wewnętrznej (nawiewu i wyciągu). Dla pierwszego piętra wykorzystaliśmy przewody polietylenowe PE75, które zostały sprawnie rozprowadzone na strychu. Natomiast dla parteru, z uwagi na niewielką grubość styropianu, konieczne było zastosowanie przewodów o średnicy nie przekraczającej 5 cm. Ta część instalacji została zrealizowana w kanałach polietylenowych PE50, które doskonale wpisują się w warunki budowlane.

W dalszych etapach wykańczania budynku przewidziano dostarczenie i montaż rekuperatora. Czekamy z niecierpliwością na odpowiedni moment, kiedy będziemy mogli przystąpić do realizacji kolejnych instalacji w pozostałych budynkach, dostosowując się do postępu prac budowlanych.

OPIS OBIEKTU

Kategoria:  Osiedle domów jednorodzinnych

Lokalizacja: Warszawa Podolszyn gm. Raszyn

Powierzchnia: 155 m² parter  +  piętro

Data realizacji: 2024 rok

Wartość inwestycji: 10 100,00 zł /netto/

Video

POMYŚL DWA RAZY. BUDUJ RAZ

SZUKASZ INSTALATORA DLA SWOJEGO PROJEKTU WENTYLACJI?